Informace a novinky ze světa golfu

Golfcentrum Liberec – ideální místo pro zimní trénink golfu

Golfcentrum Liberec vzniklo v roce 2004 poměrně náročnou přestavbou silně zdevastovaného výstavního pavilonu Bytexu Liberec.
Golfcentrum je komplexně vybaveno pro výuku golfu začátečníků, pro tréning pokročilých golfistů i pro zábavu všech příchozích. Nezapomněli jsme ani na občerstvení.

Golf klub Hukvaldy

V roce 2010 jsme se rozhodli uskutečnit naši dlouholetou myšlenku a využít rozsáhlé pozemky na Hukvaldech k výstavbě nízkorozpočtového golfového hřiště.

Rádi bychom Vám představili naše 9-jamkové golfové hřiště, které je situováno v malebném prostředí rodiště Leoše Janáčka,  pod Hukvaldským hradem, 20 km od Ostravy.

Jak se odnaučit pull

Zatažená rána nebo také pull není v golfu žádná rarita. Sem tam ji zahraje skoro každý. Dá se říct, že jde o opak zatlačené rány. Ta svým výsledkem připomíná slice, zatažená rána končí podobně jako hook nalevo od cíle. Rozdíl hledejte v trajektorii ran. Hook začíná vpravo a za letu se stáčí doleva. Zatažená rána letím doleva od začátku.

Jak si vybrat golfové boty?

Na výběru golfových bot byste si měli dát záležet. Přeci jen v nich během jedné hry nachodíte třeba 7 km. A jak si tedy vybrat ty pravé? U golfových bot je nejdůležitější, abyste se v nich cítili pohodlně. Zároveň vám musí poskytovat dostatečnou oporu.

Oáza plná klidu a relaxace nedaleko Prahy

Obyvatele hlavního města si tu a tam postesknou nad nedostatkem herních příležitosti. Tak proč nevytáhnout paty a nevyzkoušet některé z hřišť v blízkém okolí. Jedním z nich je i multifunkční komplex Botanika, pyšnící se kromě dvanáctijamkového hřiště pestrou nabídkou sportovních aktivit, promyšlenou gastronomii nebo stále populárnějšími wellness procedurami.

Jak se zbavit „gagarinů“?

Jako lob by byla výstavní, její autor ji však zamýšlel trochu jinak. Z vysoké výšky padající rána, jenž se snese jen pár metrů od místa odpalu. Pokud máte v ruce dřevo, jde o podjetý drive a také velkého strašáka zkušenějších golfistů.

Jak hrát vodní překážky?

Vodní překážky dělají z každého golfového hřiště originál. Bez nich byste neměli co zdolávat. Ačkoliv se jich někteří golfisté děsí, pokořit vodní překážky není zas taková věda. Vyžaduje to jen trénink a znalosti pravidel.

Jak vyzrát na „topnutí“?

Topinka, topanec anebo třeba pohlavek. Každý, kdo někdy golf hrál, dobře ví, o čem je řeč. Co ale způsobuje ránu, jenž letí při zemi a neskončí dále než pár metrů od místa odpalu?

Scroll To Top