Dřeva

V golfu se termín „woods“ tradičně vztahuje ke specifickému typu golfové hole, ačkoli moderní design golfových holí se vyvinul a terminologie se poněkud změnila. Tradičně se dřeviny vyráběly ze dřeva, obvykle tomelu, ale dnes jsou obvykle vyrobeny z kovu nebo kompozitních materiálů.

Dva hlavní typy golfových holí, které spadají do kategorie „woods“, jsou:

Driver (1-Wood): Driver je nejdelší a nejníže loftovaná hůl v golfovém bagu. Je navrženo pro maximální vzdálenost od odpaliště, což umožňuje golfistům odpálit míček co nejdále. Hlava řidiče je obvykle největší ze všech golfových holí.
Fairway Woods (3-Wood, 5-Wood, atd.): Fairway dřeva mají vyšší loft než drivery a používají se pro rány z fairwaye nebo roughu. Jsou navrženy tak, aby poskytovaly jak vzdálenost, tak přesnost a často se používají, když golfista potřebuje překonat významnou vzdálenost, ale nevyžaduje maximální vzdálenost driveru. Navíc pokroky v materiálech a designu holí vedly k vývoji hybridních holí, které kombinují vlastnosti jak želez, tak dřeva, poskytují všestrannost a snadné použití.

Při výběru golfových holí, včetně dřevěných, golfisté zvažují faktory, jako je loft, ohebnost shaftu a design hlavy hole, aby odpovídaly jejich hernímu stylu a preferencím. Výběr dřeva závisí na úrovni golfových dovedností, golfovém hřišti, na kterém hraje, a konkrétních úderech, které musí během kola zahrát.

  • seřadit
  • Min
  • Max
Scroll To Top